foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

Dużymi krokami zbliża się Dzień Ziemi (22.04) i z tej okazji, chcemy Was gorąco zaprosić do udziału w akcji: CZYSTE ŚRODOWISKO-NAJLEPSZE UZDROWISKO - posprzątaj ze śmieci swoją najbliższą okolicę. Warto podejmować małe i duże wyzwania, w których cel jest jeden – TROSKA O ŚRODOWISKO NATURALNE. Akcję zaczynamy w Dzień Ziemi 22.04 a finał 24.04. My zamierzamy pomóc ZIEMI! A Wy? Dołączycie?

Sprzątanie ze względu na obostrzenia odbywać się będzie w okolicach waszego miejsca zamieszkania. Zabierz ze sobą worek, rękawiczki oraz zaproś do udziału osoby ze swojego otoczenia np. rodzeństwo, rodziców, babcię, dziadka, znajomych i DO DZIEŁA…

Czekamy na wasze relacje z przeprowadzenia akcji, które należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY!!!

22 kwietnia

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych.

W styczniu 1970 r. propagatorzy z nurtów proekologicznych postanowili nazwać organizowane 22 kwietnia akcje  Dniem Ziemi. Sukces tego pomysłu stał się zaczynem dorocznych obchodów, które wypromował Gaylord Nelson, amerykański senator wspierający ochronę środowiska.

Zainteresowanie  problemami środowiska przez lata tak wzrosło, że w 1990 r. zorganizowano światowy Dzień Ziemi. Wzięło w nim udział 200 milionów ludzi ze 141 krajów. Dwa lata później, z inicjatywy ONZ,  zorganizowano w Rio de Janeiro tzw. Szczyt Ziemi.

W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.