foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

Staże zagraniczne drogą do rozwoju kreatywności i umiejętności zawodowych na poziomie europejskim

Projekt pn. "Staże zagraniczne drogą do rozwoju kreatywności i umiejętności zawodowych na poziomie europejskim" realizowany jest przez Zespól Szkół Agrotechnicznych/Starostwo Powiatowe w Słupsku na zasadach Programu Erasmus +  finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Konkurs 2016).


Erasmus+ Mobilność kadry edukacyjnej

Projekt, który mamy zamiar stworzyć ma być projektem wieloaspektowym, dążącym do podjęcia zmian i działań w różnych obszarach pracy naszej szkoły. Bezpośrednimi beneficjantami będą nauczyciele Zespołu Szkół Agrotechnicznych, którzy w ramach akcji mobilnościowej wezmą udział w szkoleniach organizowanych w krajach UE – na Malcie, w Anglii i we Włoszech oraz Irlandii. Będą to szkolenia: językowe oraz metodyczno-jezykowe. Zespół uczestników projektu dobrany będzie z chętnych, w taki sposób, aby nabyte doświadczenia, wiedza i umiejętności zostały spopularyzowane w szkole  w    zespołach samokształceniowych. Do udziału w projekcie zapraszamy przede wszystkim tych nauczycieli, którzy ze względu na specyfikę nauczanego przedmiotu korzystają z języka obcego podczas prowadzonych zajęć, wykazują chęć i potrzebę kontaktu z nauczycielami z UE w celu doskonalenia i wzbogacania swojego warsztatu pracy, wykazują się umiejętnościami w posługiwaniu się nowymi technologiami podczas prowadzonych zajęć. Główny celem jakim stawiamy sobie podczas tworzenia projektu jest wzmocnienie europejskiego wymiaru szkoły i promowania wartości takich jak wielokulturowość, tolerancja i wielojęzyczność, w związku z tym dwa miejsca w projekcie przeznaczone są dla kadry kierowniczej Zespołu Szkół Agrotechnicznych, której zadanie polegać będzie na utrzymywaniu kontaktów z dyrektorami partnerskich szkół UE i bezpośrednim nadzorem nad międzynarodowymi projektami odbywającymi się w ramach tworzonego projektu w naszej szkole.

Główne cele projektu:

  • wzmocnienia europejskiego wymiaru szkoły i promowania wartości takich jak wielokulturowość, tolerancja, wielojęzyczność
  • podniesienia umiejętności językowych pracowników szkoły,
  • poszerzenia wiedzy nauczycieli na temat najnowocześniejszych, innowacyjnych metod i form nauczania
  • wykorzystywania nowych narzędzi informacyjno-komunikacyjnych na zajęciach
  • zmodyfikowania realizowanych programów nauczania celem ich lepszego dopasowania do potrzeb i możliwości uczniów

Nauczyciele zainteresowani udziałem w projekcie proszeni są o wypełnienie [link] oraz dostarczenie wniosku koordynatorowi projektu Jackowi Wolikowskiemu - osobiście lub elektronicznie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - do dnia 10.09.2017.

15.08.2017 - Jacek Wolikowski, koordynator projektu