foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

22 marca  2022 r. odbyła się XVI konferencja z cyklu Zdrowie dzieci i młodzieży pt. „CYBERZABURZENIA I CYBERUZALEŻNIENIA. Zjawisko, uwarunkowania, profilaktyka”. Jej organizatorami byli: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku i Starostwo Powiatowe w Słupsku.
W spotkaniu uczestniczyło ok.150 osób: dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy, pielęgniarki szkolne. Konferencja miała na celu głównie:

  • poszerzenie wiedzy dotyczącej medycznych aspektów wpływu technologii cyfrowych na funkcjonowanie mózgu dziecka i nastolatka;
  • przybliżenie metod i form modelowania prawidłowych relacji dzieci w cyberprzestrzeni  i świecie realnym; 
  • określenie sposobów pomocy młodym ludziom w sytuacji kryzysów emocjonalnych i depresji.

Prelegentami byli specjaliści  w dziedzinie cyberuzależnień wśród dzieci i młodzieży. Głównym prowadzącym był dr hab. Mariusz Jędrzejko, prof. Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Prof. Jędrzejko założył w Józefowie pierwszy i jedyny w Polsce Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Dorosłych z zaburzeniami i uzależnieniami, który leczy cyberzaburzenia. Często trafiają do niego dzieci i młodzież, która wykazuje już głębokie zaburzenia, mająca już znamiona agresji.

Miło nam poinformować, ze w konferencji uczestniczył uczeń naszej szkoły, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, lider szkolnego Klubu Wolontariatu, uczeń klasy 4TIa -Oliwer Dubois. Podczas spotkania uczestniczył on w panelu dyskusyjnym „Wsparcie dzieci i młodzieży w dobie cyfryzacji życia wynikającej z pandemii”

Uczniowie i nauczyciele z klas o profilu żywieniowym przygotowali pyszny poczęstunek,  którego walory smakowe i estetyczne zostały docenione przez wszystkich biorących udział w konferencji.