foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

Ogrody Hortulus w Dobrzycy to najbardziej na północ wysunięta kolekcja dendrologiczna w Polsce obejmująca kompleks ogrodów pokazowych. To unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej. Kompleks składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze - Ogrodów Tematycznych Hortulus z Centrum Ogrodniczym będącym miejscem sprzedaży roślin i akcesoriów ogrodniczych oraz Ogrodów Spectabilis. Między nimi znajduje się teren Szkółki Roślin Ozdobnych Hortulus.

Po przybyciu na miejsce spotkaliśmy się z przewodniczką po Ogrodach Tematycznych Hortulus. Na początku przewodniczka opowiedziała uczniom jaka była geneza powstawania tak dużego kompleksu ogrodowego i jak ogrody rozrastają się na przestrzeni ostatnich lat.
Uczniowie dowiedzieli się jakie kwalifikacje i umiejętności są niezbędne do wykonywania pracy przewodnika z podkreśleniem znaczenia biegłego posługiwania się co najmniej dwoma językami obcymi. Podczas godzinnego spaceru przewodniczka zapoznawała uczniów z poszczególnymi częściami ogrodów tematycznych opowiadając o ich kompozycji oraz zastosowanych rozwiązaniach technicznych. Wskazywała na mniej znane gatunki roślin drzewiastych i zielnych, jakie zastosowano w kompozycjach roślinnych oraz opowiadała na czym polega praca ogrodników opiekujących się roślinami i ogrodami. Na koniec uczniowie mieli możliwość zapoznania się z asortymentem szkółki roślin ozdobnych i Centrum Ogrodniczego.