foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku uczestniczyli w konferencji pod hasłem „Niepokonani. Onkokonferencja Młodych”, która odbyła się 28 października 2019 r. w Słupskim Inkubatorze Technologicznym w Słupsku. Poruszane były na niej tematy związane z nowotworami krwi, zdrowym stylem życia i działaniami wolontariackimi. Jej organizatorem było Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku. Zgodnie z przyjętą ideą konferencja była skierowania w głównej mierze do młodzieży do której swój apel dotyczący potrzeby profilaktycznych badań zdrowotnych skierowała Janina Ochojska założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, niekwestionowany autorytet w kwestii niesienia pomocy.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Starosta Powiatu Słupskiego Paweł Lisowski, Prezydent Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prelegenci, m.in. ordynator Oddziału Hematologii WSZ Szpitala w Słupsku Wojciech Homenda, psychoonkolog Sebastian Zdończyk, dietetyk kliniczna słupskiego szpitala Anna Jakubczyk, były reprezentant kadry narodowej w piłce siatkowej Marcin Prus, Stowarzyszenie Muszkieterów Szpiku Remigiusz Śnieguła. W trakcie konferencji sięgano po historie dawców szpiku i osób które pokonały raka. Jedną z tych osób jest Mirosława Cichocka nauczyciel języka polskiego w ZSA w Słupsku.
Podczas konferencji nasza szkoła otrzymała podziękowanie za zaangażowanie i pomoc dla oddziału onkologii i za dotychczasową współpracę ze Stowarzyszeniem Muszkieterów Szpiku w Słupsku.