foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

W piątek 25 października 2019 r. na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Malechowie odbył się I Ogólnopolski Turniej Robotów Lego Rumble Robots, w którym wzięło udział 115 zawodników z 84 robotami, ze szkół podstawowych i średnich z całej Polski. Zmagania obywały się w 6 konkurencjach: Lego Sumo, Lego Minisumo, Lego Linefollower, Lego Dragster, Lego Walkingbot, Lego Bear Rescue i wzbudziły niesamowite emocje wśród uczestników i publiczności. Wielu z zaproszonych gości było zdziwionych, że z kloców Lego i dołączonej elektroniki można budować tak zaawansowane konstrukcje wykonujące w autonomiczny sposób skomplikowane zadania dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu.

Celem turnieju było rozbudzanie zainteresowań dzieci i młodzieży robotyką i programowaniem poprzez zabawę i rywalizację z rówieśnikami z całej Polski.
Nasi uczniowie również wzięli udział w pierwszej edycji tego konkursu. Marta Mikszto, Arkadiusz Królak oraz Filip Szymański z kl. II TIa rywalizowali z najlepszymi drużynami w Polsce w 3 konkurencjach: linefollower, sumo i minisumo. Naszym zawodnikom udało im się dotrzeć do półfinałów. Był to ich pierwszy wyjazd na zawody robotyki gdzie mogli zbierać doświadczenie i obserwować innych zawodników. Nasi uczniowie już podczas zawodów zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu rozgrywkach.