foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

30.09.2019r klasa I TUa 4 wraz z wychowawczynią Panią Marią Perz wybrała się na wystawę grzybów, która zorganizowana była jak co roku w Parku Krajobrazowym ,,Dolina Słupi'' przy ulicy Poniatowskiego 4a i trwała od godziny 10.00 do14.00. Celem było przedstawienie gatunków grzybów rosnących na naszym terenie oraz przypomnienie ich roli w przyrodzie. Zaprezentowane zostały naturalne okazy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących oraz zdjęcia gatunków grzybów rzadkich i objętych ochroną.

Pogadanki prowadzili pracownicy Lasów Państwowych oraz pracownicy Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych - nas oprowadzała bardzo sympatyczna Pani Anna Mariola Kasprzak - starszy specjalista ds.edukacji ekologicznej - Dziękujemy! Zwróciła nam m. in. uwagę jak prawidłowo przygotować się do grzybobrania i nie popełnić błędu przy zbiorze. Mieliśmy okazję obejrzeć ciekawy film, który pokazywał życie grzybów z innej perspektywy. Na ostatnim stoisku mogliśmy zobaczyć grzyby nadrzewne i porosty oraz poznać ich znaczenie w świecie przyrody. Ekspozycja grzybów i runa leśnego stanowiła dla nas uczniów doskonałą lekcję biologii.