foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

18 czerwca 2019 roku grupa uczniów pod opieką nauczycieli  udała się na wycieczkę "Śladami Kopernika" do Torunia. Byli to uczniowie wybrani za szczególną  aktywność i w ten sposób nagrodzeni. Reprezentowali  placówki będące  pod opieką Starostwa Powiatowego w Słupsku:  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego w Damnicy, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ustce oraz Zespół Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Środki na wyjazd zapewniło Starostwo Powiatowe w Słupsku.

W trakcie miłej podróży, rozpoczętej we wczesnych godzinach porannych, pan przewodnik opowiadał ciekawe historie o miejscach mijanych na trasie- Tucholi, Świeciu i Chełmnie. Po przyjeździe do celu podróży uczniowie brali udział w zajęciach w Pracowni Alchemika, wykonując ciekawe eksperymenty z zakresu chemii. Kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Nowoczesności zwanym Młynem Wiedzy. Uczniowie bawiąc się, zdobywali wiedzę z różnych dziedzin- fizyki, chemii, biologii, astronomii, a także  fotografii. Ponadto wyjazd urozmaicił spacer z przewodnikiem po pięknej Starówce Torunia, uczniowie sprawdzili swoją prawdomówność przy Krzywej Wieży, podziwiali gotycką architekturę Ratusza, Katedry. Mogli zobaczyć dom, w którym mieszkał i prawdopodobnie urodził się Mikołaj Kopernik. Nie zabrakło pamiątkowej fotografii przy pomniku wielkiego astronoma. Nie obyło się bez zakupów pysznych, słynnych  toruńskich pierników. Zmęczeni i zadowoleni uczniowie i opiekunowie udali się na pyszny posiłek i w późnych godzinach wieczornych wrócili do Słupska.