foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

27 kwietnia to w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku Święto Szkoły. Tego dnia, tradycyjnie już, żegna się czwartoklasistów. Swoją obecnością uświetnili to ważne w kalendarzu szkolnym wydarzenie przedstawiciele organu nadzorującego tę placówkę ze Starostą Powiatu Słupskiego Zdzisławem Kołodziejskim na czele. Jak co roku Pan Starostwa wręczył prestiżową nagrodę uczniowi, który uzyskał najwyższą średnią ocen oraz wyróżnił się aktywną działalnością na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. 

Superabsolwentem rocznika 2014-2018 został uczeń klasy technik informatyk – Piotr Rydziński. Starosta wygłosił również przesłanie do wszystkich uczniów opuszczających mury alma mater:

„Życzę, aby każde napisane zdanie, dobrze zastosowany wzór, poprawna odpowiedź – przybliżyły Was do otrzymania świadectwa maturalnego i poczucia satysfakcji z faktu, że wysiłek się opłacił.”

Dyrektor Zespołu Szkół Agrotechnicznych Iwona Wojtkiewicz podziękowała nauczycielom, wychowawcom i rodzicom, którzy wspólnie kształtowali młode charaktery, wspierali i motywowali do pracy nad sobą. Zwróciła się też bezpośrednio do absolwentów: „Już za kilka dni pochylicie się nad arkuszem maturalnym z języka polskiego. W skupieniu przeanalizujecie tekst Prusa, Mickiewicza, czy Żeromskiego (…) Poczujecie wagę tego doświadczenia – egzaminu, który będzie poważnym sprawdzianem Waszej wiedzy, odporności, siły wewnętrznej, ale przede wszystkim przepustką do kolejnego etapu w życiu”.

Przedstawiciele czwartoklasistów podziękowali Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu. Myślą przewodnią ich przemówienia były słowa H. B. Adamsa: „Nauczyciel ociera się o wieczność. Nigdy nie można stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ.”

Świadectwa z wyróżnieniem, łzy wzruszenia i sakramentalne: „Połamania piór na maturze!” zakończyły jakże ważny etap w życiu absolwentów Rolniczaka.