foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

W dniach 1-2 czerwca 2012 r. w Zespole Szkół Rolniczych im. Stanisława Staszica w Miętnem k. Garwolina odbył się finał XXXVI edycji Centralnej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Wzięło w niej udział 217 uczestników - reprezentantów 141 szkół o profilach rolniczych i żywieniowych, zostali oni wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych a następnie okręgowych spośród ok. 22 tysięcy uczniów z całej Polski. W tym gronie znalazło się 2 reprezentantów naszej szkoły startujących w dwóch blokach tematycznych:

  • PRODUKCJA ROŚLINNA - Tomasz Walos - uczeń klasy III Technikum Agrobiznesu - uzyskał tytuł laureata zajmując 3 miejsce, a tym samym oprócz nagrody rzeczowej otrzymał roczne stypendium ufundowane przez Fundację Banku Gospodarki Żywnościowej;
  • ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU - Maja Kitowska - absolwentka klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu uplasowała się na 20 miejscu uzyskując tytuł finalisty.


Podczas ogłoszenia wyników przewodniczący Komitetu Centralnego OWiUR - prof. Andrzej Radecki podkreślił, iż tegoroczny poziom olimpiady był bardzo wysoki, tym bardziej więc cieszą wyniki uzyskane przez naszych uczniów.

Laureaci i finaliści otrzymują uprawnienia do wstępu na wybrane kierunki studiów z pominięciem zwykłego trybu rekrutacji, są także zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzające kwalifikacje zawodowe (otrzymują najwyższy wynik).

GRATULUJEMY SUKCESU!
Ewa Wasilewska