foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witaj na stronie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia oraz aktualnościami szkolnymi.

W dniu 15 września Samorząd Uczniowski zorganizował dla klas pierwszych coroczną imprezę integracyjną zwaną potocznie Filemoniadą. Impreza miała miejsce w budynku głównym szkoły. Na początek zostało przedstawione szanowne jury, którego przewodniczącą została Pani dyrektor Marianna Matias. Ponadto w skład jury weszła opiekunka Samorządu Uczniowskiego Pani Aneta Pestka oraz przedstawicielka Samorządu Angelina Szela.

Pierwszą konkurencją było wypicie mleka bez użycia rąk w jak najszybszym czasie. Po tej smacznej konkurencji przyszedł czas na zadania sprawnościowe czyli rzuty piłką do kosza. Potem była okazja do potańczenia w kółeczko wokół ustawionych krzeseł i błyskawiczne zajęcie miejsca gdy muzyka ucichnie. Kolejną konkurencją było biegnięcie na czas z piłkami tenisowymi złapanymi między paletki i przenoszenie ich do kosza. Do kolejnych konkurencji zostali zaangażowani także wychowawcy. Pierwsze zadanie polegało na tym, aby rzucane przez przedstawiciela klasy ringo wychowawca złapał na drążek. Ostatnia konkurencja cieszyła się chyba największym zainteresowaniem. Kalambury odbywały się w dwóch kategoriach:

  • przysłowie
  • film

Po bardzo zaciętej walce odbyło się ślubowanie na wesoło. Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu. Najlepsza okazała się klasa I TUB, następna uplasowała się klasa I TG, a trzecie miejsce przypadło I TAK. Na zakończenie jury wręczyło zwycięskiej klasie nagrodę a także dyplom dla każdej klasy uczestniczącej w imprezie.